Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Birçok genç çillerin fazlalığı veya yaz aylarında çoğalmasıyla ilgili olarak yakınmaktadır. Yüz hatlarınızda, kollarınızda, bacaklarınızda ve göğüs bölgelerinizde çiller oluşum gösterebilir. Çiller genellikle uzun süre zararlı güneş ışınların altında korumasız kalınması ve doğuştan meydana gelmektedir. Yaz aylarında güneş ışığı altında fazla kaldığımız zamanlarda renklerinin açık kahverengiye dönmesi nedeniyle daha fazla belli olmaktadır. Kış aylarında ise çillerin koyu rengine bürünmesiyle daha az belli olmaktadır. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kliniklerin en fazla karşılaştığı sorulardan birisi ise çil lekelerinin nasıl geçeceği olmaktadır.

Kısa sürede, geçiçi çözümler gerektiği zamanlarda limon suyu kullanmanızı öneriyorum. Limon suyu doğal renk açıcılar arasında sayılabilir. Saç tonlarının açılmasında ve doğuştan gelen çillerinizin geçiçi olarak kaybetmenize yarayacaktır. Boş bir kap içerisine limon suyunuzu sıktıktan sonra pamuk yardımıyla lekelerinize uygulayın. Uyguladıktan 10 dakika sonra yüzünüzü yıkamaya unutmayın.

Eczanaler ve bakım salonlarında bulabileceğiniz beyazlatıcı kremler kullanmanızı tavsiye ediyorum. Dışarı çıkmaya karar verdiğiniz zamanlar ayna karşısında çillerin arttığını fark ettiğiniz zaman beyazlatıcı kremlerinizi kullanabilirsiniz. Çilleriniz bu sayede tamamen ortadan kalkmayacak ama daha az fark edilmesini sağlayacaksınız.

Cildimiz üzerinde fazlasıyla bulunan çiller yazımızın başında belirttiğimiz gibi zararlı güneş ışığı altında fazlasıyla kalmamız halinde artmaktadır. Bunun yanı sıra güneş ışığı altında kalmamız halinde güneş lekeleri ve çillenme gibi durumlar cilt sağlığınızın durumuna göre oluşmaktadır. Bunun için güneş altına çıkmadan önce 50 derece korumalı güneş kremleri kullanmanızı öneriyorum. Güneş kremleri yanı sıra yaz aylarında güneşin tam dik açıyla yansıdığı öğle saatlerinde çok mecbur kalmadığınız süre içerisinde çıkmanızı tavsiye etmiyorum.

Tedavi yöntemleri arasında çillerinizden kurtulmanız için en etkili yöntem diyebiliriz. Lazer tedavisi çilleriniz için en etkili ve olumlu sonuç verebileceğini söylemek isterim. Lazer tedavisi cilt sağlığınız ile eş zamanlı ilerlediği için seanslar halinde uygulanmaktadır. Tedavi göreceğiniz klinik sizlere seans sonraların ve öncelerinde yapmış olduğu analizler sonuçunda bilgi vermesi gerekmektedir. Lazer tedavi yöntemi etkili olduğu kadar olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabileceğiniz yöntemlerden birisi olmaktadır. Olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamanız için seçeceğiniz klinik hakkında güzelce araştırma yapmanızı öneriyorum. Sizlere bu tedavi yönteminde yardımcı olabilmek adına Ankara leke tedavisi konusunda ise Ankara lazer epilasyon servisini oldukça başarılı olduğunu gözlemledik. Sizde tedavi yaptırmadan önce firma seçiminde önermiş olduğumuz servis hakkında araştırma yapmanızı rica ediyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Spa ile Rahatlayın

Spa ile Rahatlayın

Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir