E-2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

E-2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

E-2 yatırımcı vizesi konusunda sizlere yardımcı olan Amerika Rehberi, bu vize hakkında detaylı bilgiyi almanızı sağlıyor.

E-2 yatırımcı vizesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yapmak isteyen yatırımcılar, girişimciler ve bireyler için göçmen olmayan bir vizedir. E2 vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bir iş kurabilir veya Amerika Birleşik Devletleri’nde bir işe yatırım yapabilir ve o iş için çalışabilirsiniz.

E2 vizesi almak için bir ABD şirketine “önemli” miktarda sermaye yatırmanız ve bu işi yürütmeniz ve geliştirmeniz gerekir. E2 vizesi almak için yeni bir iş kurabilir veya mevcut bir işe yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımcı Vizesi Hakkında Detaylar

E2 vizesinin kaç kez yenilenebileceği konusunda bir sınırlama yoktur. E2 işletmesi faaliyet göstermeye devam ettiği ve E2 vizesi gerekliliklerini karşıladığı sürece ve E2 vizesi sahibi vizesini yenilemeye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayıp çalışmaya devam edebilir. Bir diğer vize için EB 5 vizesi nedir konusunu inceleyebilirsiniz. Özellikleri şunlardır:

  • E2 vizesi, yatırımcılar için göçmen olmayan bir vizedir.
  • Bir ABD şirketine önemli bir yatırım yaparak E2 vizesi almaya hak kazanırsınız.
  • E2 vizesi, işletme faaliyete devam ettiği ve E2 gereksinimlerini karşıladığı sürece tekrar tekrar yenilenebilir.

E2 Vizesinin Faydaları Nelerdir?

E2 vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bir iş kurabilir ve şirketiniz için çalışabilirsiniz. Çocuklarınız Amerika Birleşik Devletleri’nde okula gidebilir. E2 vizesine hak kazanmak için minimum yatırım tutarı yoktur. 50.000 ABD Doları veya altında başlayan yatırımlar E2 için uygundur. Tabii ki şirketin türüne göre değişir.

Diğer göçmen olmayan vizelerin aksine, Amerika vize almak için yabancı ikametgahı sürdürmek gerekli değildir. Eş ve evli olmayan çocuklar da E2 statüsüne sahiptir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere Vize Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine Sahip Olmak

İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesine Sahip Olmak

Rusya’da Dil Eğitimi İmkanları

Rusya’da Dil Eğitimi İmkanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir