Gelinlik Modelleri ve Fiyatları 2021

Gelinlik Modelleri ve Fiyatları 2021

Gelinlik modelleri incelendiğinde gelinliklerin birçok özelliği bünyesinde barındırdığı görülmektedir. Gelinliklerin etek kısımlarına bakıldığında a kesin ve prenses model diye tabir edilen kesimlerin olduğu belirtilmektedir. Prenses model gelinlikler daha çok kabarık gelinlik seven kişiler için idealdir. A kesim gelinlik modelleri ise aşağı doğru daha düz bir şekilde inmekte ve aşırı bir kabarıklığa sahip olmamaktadır. Gelinliğin modelini ortaya çıkaran kısım etek kesimi olduğundan dolayı bunun tercih yaparken göz önünde bulundurulması fayda sağlamaktadır.

Gelinlik modellerinde etek kesiminin yanı sıra yaka kısmı, sırt kısmı, kullanılan kumaşın deseni, el işçiliği, kol kesimi gibi unsurlar da gelinlik modellerini birbirinden farklı kılan noktalar arasında sayılmaktadır. Gelinlik her kadının hayalleri arasında yer aldığı için bu detaylar birçok kadın tarafından önceden belirlenmiş olmakta ve modeller araması buna yönelik olarak yapılmaktadır.

Gelinlik Fiyatları

Gelinlik ve abiye fiyatlarına bakıldığında ise fiyatların modeli belirleyen detaylara göre değişkenlik gösterdiği görülmektedir. Bu detaylar içerisinde fiyatı etkileyen en önemli özelliklerden biri gelinliğin sade mi yoksa işlemeli mi olmasıdır. İşlemelerin, boncukların, taşların yer aldığı gelinliklerin fiyatları sade gelinliklere kıyasla daha yüksek olarak belirlenmektedir. Genel olarak bakıldığında sade modeldeki gelinlikler daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Bu tarz gelinlik modelleri daha çok kır düğünü, ya ad özel davetler şeklinde evlenen kişiler için uygun olmak ve rahat hareket etmeyi de sağlamaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Hazır Ofisin Farkı Nedir?

Hazır Ofisin Farkı Nedir?

Polyesterin Avantajları, Dezavantajları ve Çeşitleri

Polyesterin Avantajları, Dezavantajları ve Çeşitleri

Kaliteli Kanvas Tablo

Kaliteli Kanvas Tablo

Tadilat Hizmeti Veren Şirketler

Tadilat Hizmeti Veren Şirketler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir