Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?   

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?  

Güzel bir vücuda sahip olmak bugün hem erkeklerin hem de kadınların idealleri arasında yer almaktadır. Önceleri biliyorsunuz ki meme büyütme operasyonları başta olmak üzere estetik operasyonları hem kadınlara ithaf ediliyordu. Bugün baktığımızdaysa bu durumun biraz daha değişmekte olduğunu görebiliyoruz. İmplant ile memelerini büyütmekte olan, primer burun estetiği yaptıran kadınların oranı artmış olsa da, spektrumun diğer tarafında erkeklerin de estetik operasyonlarına olan taleplerinde bir artışı tespit edebiliyoruz.

Tabii ki diğer estetik operasyonlardan da bahsedebiliriz. Ancak burada özel olarak erkeklerdeki meme büyümesinden bahsedeceğiz. Jinekomasti olarak adlandırılmakta olan bu sorun erkekler için oldukça can sıkıcıdır. Özellikle de erkekler, yaz ayları geldiğinde, daha ince kıyafetler giyinirken zorluk çekmektedirler. Bunun yanı sıra sahilde istedikleri gibi rahat bir şekilde hareket edememektedirler.

Erkeklerin psikolojik açıdan ciddi bir şekilde etkilenmiş olduğu jinekomasti rahatsızlığı tek başına sağlık sorunu değildir. Daha çok estetik açıdan ele alınabilecek bir problemdir. Kişinin sağlığına ciddi manada bir zarar vermemekle birlikte bazen başka bir şeylerin de habercisi olabilmektedir. Hormonal birtakım dengesizlikler sonucunda meme büyümesi, bunlar arasındadır.

Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen erkekler, ameliyat sonrasında belirli bir süre korse takmak durumundadırlar. 3-4 haftalık bir süreç boyunca korse takılması gerekmektedir. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki birey operasyonun hemen ertesi günü dahi sokağa inebilir sosyal hayatına karışabilir. Bu açıdan sizleri eve bağlayacak ya da yatağa bağlayacak bir durum yoktur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Spa ile Rahatlayın

Spa ile Rahatlayın

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir