Temel Analiz Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Temel Analiz Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Temel analiz denilen şey, yatırım yaparken önümüzü aydınlatmakta olan bir fener misalidir. Tabii ki yalan yanlış haberlerin olduğu ve bu haberlerden en yüksek oranda etkilenmekte olan kripto para borsasında bazen bu yöntem yanıltıcı olabiliyor. Yine de bugün teknik analiz yöntemleriyle birlikte temel analizin yer alması her açıdan avantajdır.

Temel analiz nedir ve nasıl yapılır? Burada söz konusu olan temel analizlerimizi coinlerin white paper’larını inceleyerek yapmaya başlayabiliriz. Ancak tabii ki bununla da sınırlı değildir. Mesela çok yakın zamanda Etherum ile ilişkili olarak Etherum 2.0 güncellemesine dair çeşitlendirilmiş haberler görmüştük. Bu haberler sonrasında Etherum’ın değeri hızlıca katlanmaya başladı. Nitekim bugün de cryptofon borsasında görebileceğiniz üzere bu değer hala artış gösteriyor.

Güncellemeleri takip etmek, şirket yöneticilerinin paylaşımlarına bakmak da önemlidir. Mesela coin’in arkasında yer almakta olan kurucu ortaklardan bir tanesinin istifa etmesi gibi önemli haberler, coinlerin değerlerinin artmasını ya da azalmasını sağlayabilir.

Bazen, özellikle de yeni olan coinler, dijital paralarının bir bölümünü yakabiliyorlar. Bu tip durumlarda da yine temel analiz yapmalı, bu haberlerden erkenden haberdar olmalıyız. Alımlarımızı temel analizlere göre oluşturarak, yatırımlarımızı daha mantıklı şekilde yapabiliriz. Bugün, kripto para dünyasında, cryptofon exchange işlemlerinizi yapabilmeniz için sizlere rehberlik etmekte olan çeşitli sitelerin olduklarını biliyoruz. Bu siteler, güncel kripto para haberlerini sizlere sistematik şekilde vermektedirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İstanbul Evden Eve Nakliyat Sitesi

İstanbul Evden Eve Nakliyat Sitesi

Çiçeklerin Masumiyeti ve Anlamları

Çiçeklerin Masumiyeti ve Anlamları

Gıda Firmaları ve Helal Gıda Sertifikası

Gıda Firmaları ve Helal Gıda Sertifikası

Borsa Riskleri Nelerdir, Önlemek için Nasıl Hareket Etmeli?

Borsa Riskleri Nelerdir, Önlemek için Nasıl Hareket Etmeli?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir