Türkiye’den Dubai’ye Gitmek için Gerekli işlemler

Türkiye’den Dubai’ye Gitmek için Gerekli işlemler

Türkiye’den Dubai’ye gitmek istediğiniz bir seyahatte öncelikle Dubai vizesi almanız gerekmektedir. Yapacağınız seyahatte ne maksatla gittiğiniz vize alma açısından önem arz etmektedir ve farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple gideceğiniz seyahat sebebi için ona göre evraklar hazırlamanız gerekecektir. Dubai Vizesi alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri ofise giderek başvuru yapmanız gerektiğidir. İnternet üzerinden online başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vizesi online başvuru için kabul etmemektedir.

Dubai’ye gideceğiniz süreyi önceden belirleyip buna göre vize almanız gerekecektir. Vize türleri kısa süreli tek giriş çıkış olmak üzere bir vize çeşidi bulunmakla birlikte, yine kısa süreli fakat çoklu giriş çıkış vizesi alarak 30 gün de kalabilirsiniz. Bunların haricinde uzun dönem çoklu giriş vizesi olarak 90 gün süre verilebilmektedir. Daha kısa süreli vize olarak da 96 saatlik, 14 günlük, 30 günlük ve 90 günlük vizeler bulunmaktadır.

Bu sebeple seyahatiniz planlarken aynı bu süreleri göz önünde bulundurarak vize alacağınız çeşidi de planınıza göre belirledikten sonra başvuru yapmanız yararınıza olacaktır. Dubai turistik vizesi için gerekli evraklar nelerdir, bunları inceleyecek olursak, Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, 1 adet vize için biyometrik fotoğraf, evliler için eş bilgileri, Dubai’de konaklayacağınız yerin bilgileri, Dubai uçak bileti rezervasyonları, dilekçeniz ve vize başvuru formunu olması gerekmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik Sigara Kullanımı

Metpor ile En İyi Yapılar

Metpor ile En İyi Yapılar

En Çok Tercih Edilen Profesyonel Mutfak Ekipmanları

En Çok Tercih Edilen Profesyonel Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplaması Seçimi

Dış Cephe Kaplaması Seçimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir