Uygun Fiyatlı Duvar Panelleri

Uygun Fiyatlı Duvar Panelleri

Doğal malzemeler kullanılarak imal edilen yalı baskı cephe giydirme modelleri sahip olduğu şık görünümüyle cephelere estetik bir manzara kazandırır. Üzerine boya uygulaması yapılabilir, neme karşı dayanıklıdır. Kabarma ve dökülme yapmaz, uzun süreli dayanım özelliğine sahiptir, ısıya ve ateşe dayanıklıdır, her türlü binaya rahatlıkla uygulanabilir.

Sadece mimar değil konut sakinleri veya villa sahipleri açısından da tatmin edici olmalıdır. Bunun sebebi binaların değişik tiplerde inşa edilmesi, bireylerin özel istekleri, tercih edilen ısı yalıtım malzemeleri açısından değişik nitelikte olmasıdır. Taş kaplama, parke profil, ahşap duvar kaplama gibi detaylı söve kaplama gibi dış cephe kaplama malzemeleri ve giydirme cephe sistemleri bulunmaktadır.

Duvar panelleri kullanımı, ısı yalıtımı ve ısının korunumu için son derece önemlidir. Binanın mimari estetiğiyle de paralellik göstermesi beklenmekte olan duvar panellerini bu yazımızda ele almak istiyoruz. Dış cephe mantolama işlemleri sırasında kullanılan duvar panelleri aynı zamanda EPS ısı yalıtım levhaları şeklinde de tanımlanabilmektedir.

Strafor duvar paneli monte süreçleri içerisinde dış cephede uygulanan giydirme işlemlerinde ısının korunumu hedeflenecektir. Isı korunumu sırasında çatlakların duvar panelleriyle kapatılması, pencere-kapı boşlukları gibi kusurların da giderilmesi sağlanacaktır. Malzeme çeşitliliği bol olan ısı yalıtım levhaları içerisinde en çok tercih edilen seçenek ise ahşap görünümlü dış cephe kaplama olmaktadır. Kullanımı gereğince ahşaplar, oldukça pahalı olmaktadır.

Uygun fiyatlı duvar panelleri listesi içerisinde bu sebepten dolayı, ahşap görünümlü ya da diğer malzemelerini taklit etmekte olan birtakım panel uygulamalarından bahsedebiliriz. Bugün en çok kullanılan malzeme ahşap görünümlü olsa da hele ki iç mimariye katmış olduğu otantik görüntüsü sebebiyle taş görünümlü olan duvar panellerinden de söz etmek isteriz. Duvar panelleri içerisinde kullanılan malzemeler aşağı yukarı benzerlik göstermektedir.

Estetik açıdan farklılıklar göstermiş olsalar da, duvar panellerinde yer alan temel malzeme EPS strafor olacaktır. Düşük maliyetli olan, uygulanması kolay olan ve uzun ömürlü olan bu malzemenin birçok avantajı söz konusudur. Kullanımı kolay, ısıya dayanıklı, dirençli olması ve düşük maliyetlerle üretilebiliyor olması, ilk sırada yer alan avantajlarıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik Sigara Kullanımı

Metpor ile En İyi Yapılar

Metpor ile En İyi Yapılar

En Çok Tercih Edilen Profesyonel Mutfak Ekipmanları

En Çok Tercih Edilen Profesyonel Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplaması Seçimi

Dış Cephe Kaplaması Seçimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir