Revizyon Burun Estetiği Her Zaman Gerekli Midir?   

Revizyon Burun Estetiği Her Zaman Gerekli Midir?  

Estetik cerrahisinde birçok konuya dair operasyon yapılabiliyor. Meme büyütme, jinekomasti, Bişektomi , burun estetikleri… Teknolojinin böylesine gelişkin bir yapıya erişmiş olması, kişilerin estetik operasyonlarına erişimini kolaylaştırıyor. Tıpta yaşanmış olan gelişmeleri de hesaba katarsak, artık bu operasyonlarda çok daha başarılı olduğumuzu da belirtebiliriz. Bu başarı tabii ki %100 olmasa da, oldukça yüksektir diyebiliyoruz.

Estetik cerrahlarının en çok zorlandıkları ya da revizyon operasyon talebinde bulundukları operasyonlardan bir tanesi kuşkusuz kapalı burun estetiği olmaktadır. Burun, yapısı gereğince çok hassastır. Operasyon sonrasında dahi yaşanabilecek birtakım istenmeyen durumlar kendisini gösterebilmektedir. İşte yaşanan bu istenmeyen durumlarda, hekimler yeniden bir operasyon talebinde bulunabilmektedirler.

Elbette ki revizyon burun estetiği olacak bireyler de, operasyona ikinci kez yeniden girecekleri için kaygılı olabiliyorlar. Hekimler zaten ilk olarak bu konuya dair gerekli bilgilendirmeyi mutlaka sizlerle paylaşırlar. Uzman cerrahların dahi sıklıkla karşılaşmakta oldukları bir konudan bahsetmekte olduğumuzu da belirtmek isteriz. Bu, anormal bir durum olarak nitelendirilmemelidir. Fakat tabii ki kişiler, revizyon burun estetiğinin zorunlu olup olmadığını da merak edebiliyorlar. Mümkünse ilk operayon sonrasında istedikleri o görünüme kavuşmayı istiyorlar.

İkinci bir operasyona ihtiyaç duyulmaması için mutlaka ilk operasyon içerisinde belirli detaylara önem verilmelidir. Mesela burun duvarındaki eğriler giderilmeli, valf bölgeleri korunmalıdır. Burun estetiği operasyonları sonrasında sıklıkla karşılaşılmakta olan sorunların başında nefes alma güçlüğü bulunuyor. Burnun estetik açısından olduğu kadar fonksiyonel açıdan da korunması bu açıdan önemli olmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakılır mı?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Bella Eyes (Cat Eyes) Nedir?

Spa ile Rahatlayın

Spa ile Rahatlayın

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir